Kort nadat hij minister-president geworden was in mei 1940, bezocht Winston Churchill de Cabinet War Rooms om zelf te zien welke voorbereidingen er getroffen waren om hem en zijn oorlogskabinet in staat te stellen hun werk voort te zetten tijdens de te verwachten luchtaanvallen op Londen. Het was daar, in die ondergrondse ruimte dat hij aankondigde: "Dit is de ruimte van waaruit ik direct leiding zal geven aan de oorlog."
De Cabinet War Rooms, thans bekend als het Churchill Museum, werden gebouwd in 1938 en intensief gebruikt door Winston Churchill tijdens de Tweede Wereldoorlog. Ontworpen als een bunker was het dak met staal versterkt. Toch waren de Cabinet War Rooms kwetsbaar bij een directe treffer en werden daarom spoedig na afloop van de oorlog verlaten. Ze werden voor het publiek geopend in 1984 en behoren nu toe aan het Imperial War Museum. Het gedeelte van de War Rooms dat voor het publiek werd opengesteld in slechts een deel van het veel grotere complex met een oppervlakte van 12000 m , dat 528 mensen huisvestte, met voorzieningen inclusief een kantine, ziekenhuis en schietbanen. Het middelpunt van de War Rooms is de Cabinet Room zelf, waar Churchill vergaderde met het oorlogskabinet. De kaartenkamer is er dichtbij gelegen, van waaruit het verloop van de oorlog werd geleid. Het is nog voor een belangrijk deel in dezelfde staat als toen het werd verlaten, met de originele kaarten nog aan de muren en telefoons op de bureaus. Churchill sliep vlakbij in een kleine slaapkamer, hoewel hij daar volgens de audio presentatie in het museum maar drie nachten geslapen heeft tijdens het verloop van de oorlog. Een voorziening van de bunker
The centrepiece of the War Rooms is the Cabinet Room itself, where Churchill's War Cabinet met. The Map Room is located nearby, from where the course of the war was directed. It is still in much the same condition as when it was abandoned, with the original maps still on the walls and telephones lining the desks. Churchill slept in a small nearby bedroom although, according to the audio presentation in the museum, he only slept in the war rooms for three nights over the course of the war. One feature of the bunker was a het gecodeerd kunnen telefoneren, dat Churchill in staat stelde geheime besprekingen met president Roosevelt in het Witte Huis te voeren. De ruimte was verborgen als het toilet van de premier.
De  Cabinet War Rooms zijn onlangs ondergronds behoorlijk uitgebreid en gaan verder onder de naam  "Churchill Museum and Cabinet War Rooms". In 2003 werden negen kamers die werden gebruikt door Churchill en zijn naaste medewerkers, en ook die van zijn vrouw, die na de oorlog zijn leeg gehaald en gebruikt voor opslag, toegevoegd aan het museum.  Deze kamers zijn thans bekend als "The Churchill Suite". Het Churchill Museum werd geopend in februari 2005. Het is een chronologische tentoonstelling die het verhaal verteld van het openbare en priv leven van Churchill, met gebruik van originele voorwerpen en documenten en interactieve schermen.

Na afloop van het bezoek aan de Cabinet War Rooms in Whitehall zag ikeen defilé met veteranen uit de Tweede Wereldoorlog in Londen.